Haber

Tarih Paylaşımı! Lionel Messi Dünya Kupası Sonrası Bir Rekor Daha Kırdı

2022 Katar Dünya Kupası finalinde Arjantin ve Fransa karşı karşıya gelirken milyonlarca insan nefesini tuttu. Haftalarca süren rekabetin ardından Dünya Kupası’nı kazanan takım Messi’nin Arjantin’i oldu. Finalden sonra dünyanın en fiti olarak anılmaya başlayan Arjantinli futbolcu Messi, futbolda birçok rekora imza attı ve Instagram’da rekor kırdı.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen 2022 Katar Dünya Kupası finalinde Arjantin – Fransa maçı Messi’nin kupayı kaldırmasıyla sonuçlandı.

Nefes kesen rekabetin ardından Arjantin’i üçüncü kez şampiyon yapan Messi, kupa koleksiyonundaki tek eksikliği tamamlayarak tarihin en yeterlisi tartışmasına son verdi.

Ödül töreninde milyonlarca kişiyi ekrana kilitleyen dünyaca ünlü futbolcu Messi, kupayı kaldırdıktan sonra giydiği siyah cübbe ve eşinin çektiği fotoğrafla da adından söz ettirdi.

Arjantin Milli Grubu ile finale damga vuran Linoel Messi, kupayla birlikte yaptığı sosyal medya paylaşımıyla 47 milyondan fazla beğeni alarak bir rekora daha imza attı.

Arjantinli yıldız, “O kadar çok hayal kurdum, o kadar çok istedim ki hala inanamıyorum” dedi. Notla paylaştığı fotoğraf, Instagram tarihinin en çok beğenilen spor paylaşımı oldu.

Beğeni sayısı artmaya devam eden fotoğraf hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu