Teknoloji

Elon Musk’tan yeni anket: “Twitter’ı bıraksam mı?”

Elon Musk , son açtığı anketle bir kez daha herkesi şaşırtmayı başardı. Twitter’ın yeni sahibi olan ünlü milyarder, bu kez sosyal ağ kullanıcılarına kendisini doğrudan ilgilendiren bir soru sordu.

Musk anketinde soruyor: Twitter başkanı olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım. Cevap olarak sizden “evet” veya “hayır”ı seçmenizi ister. Anketin tamamlanmasına yalnızca birkaç saat kaldığından yanıt vermek için hızlı olmalısınız.

Girişimci ve yatırımcı Leonidas Üzümü Öte yandan bu anketten önce hızla attığı tweet ile kafası karıştı. Elon Musk’ın Dünya Kupası finalini izlemek için Katar’da olduğunu söyleyen Raisini, bu ziyaretin asıl amacının Musk ile Katar arasındaki iş görüşmeleri olduğunu yazdı.

Tweet şöyleydi: “ Az önce Elon Musk’ın Katar Emiri @TamimBinHamad ve diğer Suudi Kraliyet üyelerinin işletmeler, özellikle de Twitter için yatırım fırsatlarını tartıştığını duydum. Ancak vücut dilleri ve diplomatik tepkileri pek olumlu görünmüyordu. Ondan uygun bir CEO bulmasını istediler.

Yani Musk’ın bu anketi yayınlamasının nedeni Katarlı ve Suudi yetkililerle görüşmesi. İddiaya göre Musk, aslında Twitter’ın CEO’su olarak görevinden ayrılacak.

Şimdilik tüm bu kaos içinde neler olacağını görmek için beklemek zorundayız. Ancak bu bekleyişin çok uzun sürmeyeceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Rakip sosyal ağların yasaklanması

Bu anket ve yaşanan olaylar, Twitter’ın çok tartışılacak yeni kararıyla aynı anda geldi. Twitter, diğer sosyal ağlara tweet atmayı yasaklayan yeni bir politika duyurdu. Ayrıca, rakip platformlar için kullanıcı adınızı tweetlemenize veya Twitter biyografinize kişi eklemenize izin vermeyeceğini duyurdu.

Açıklamaya göre, bu politikayı ihlal edenler kalıcı olarak askıya alınmaya kadar varan sonuçlarla karşılaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu