Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı Filistin İçin Oyna projesinde çok sayıda kişi bir araya geldi

İsrail Ordunun aylardır Gazze Şeridi’ne düzenlediği baskınlarda 25 binden fazla Filistinli hayatını kaybetti. Çocukların hunharca katledildiği baskınlara pek çok vatandaş sessiz kalmadı Filistin“Play for” projesinde tanıştılar.

“SES SÖYLEMEK VE DURMAMAK SORUMLULUĞUMUZ”

Aylardır devam eden baskınlara tepki göstermek için bir araya gelen vatandaşlar, Asılı Ağaç müziğine yeni sözler ekleyerek yeniden yorumladı. Projeyle ilgili sosyal medyada yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Sesinizi yükseltin! İsrail’in Filistin topraklarındaki kanlı soykırımını gözümüzün önünde 122 gün boyunca sürdürdüğü bir dünyada biz sesimizi yükseltmekle, sesimizi yükseltmekle, susmamakla yükümlüyüz! Biliyoruz ki, tüm dünyada seslerimizle birlik olduğumuz sürece. dünya, kötülük bu sesin gürlüğü karşısında dayanamayacak. Unutma, korkma, ümitsizliğe kapılma…”

“ÖZGÜR FİLİSTİN’İ GÖRMEK İÇİN DUA İLE ÇALDIK”

“Filistin İçin Çal projemizin ilk çalışmasında, Filistin’deki soykırıma dikkat çekmek amacıyla Asılı Ağaç’ın müziğine yeni sözler yazdık, baştan sona çaldık ve düzenledik. İlham kaynağımız, Filistin’deki soykırıma dikkat çeken Maryam Amaria idi. Bu şarkının daha önce İngilizce sözlerini yazmıştık. ‘Bu müziğe Türkçe söz yazalım mı?’ Bunu söylediğim anda Kadın Sanat Okulu öğrencilerim kolları sıvadı ve biz de Türkiye’nin dört bir yanından hanımlar olarak sözleri birlikte tamamladık. Daha sonra müzisyen arkadaşlarımızı Filistin için çalmak üzere evimize davet ettik ve çekimleri tamamladık. Her birimiz bir an önce Özgür Filistin’i görmek duasıyla çok samimi bir şekilde çaldık. “Filistin için çalmaya, savaşın sonunu görene kadar devam edeceğiz.” Filistin’de baskı ve soykırım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu