Haber

İngiltere hükümeti Grenfell yangınında eksiklikleri olduğunu kabul etti

İngiltere Topluluklar ve Yerel Yönetim Bakanı Michael Gove, hükümetin 2017’de 72 kişinin ölümüne neden olan Grenfell yangınındaki eksikliklerini kabul etti.

İngiltere Topluluklar ve Yerel Yönetimler Bakanı Michael Gove, İngiltere’de 2017’de 72 kişinin hayatını kaybettiği Grenfell yangını ile ilgili açıklama yaptı. Gove, yapı yönetmeliğindeki eksiklikler nedeniyle Grenfell yangınından kısmen hükümetin sorumlu olduğunu ve müteahhitler tarafından kuralların kötüye kullanılması. Gove, “Grenfell’e ne olduğuna bakarsanız, bence birçok faktör var. Ama evet, hükümetin toplu olarak biraz sorumluluk alması gerekiyor.” Gove, bunu aktif olarak kullanmakla arasında fark olduğunu belirterek, “Yapı düzenleme sisteminin gerçeği yansıtmadığı inkar edilemez.” Grenfell yangınını büyük bir trajedi olarak nitelendiren Gove, en tehlikeli, 18 metreden yüksek binaları inandırıcı kılmak için değerli bir süreç olduğuna dikkat çekti. çok dindar olmayan yapının hala güzelleştirme çalışmalarına ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana İngiltere’deki en ölümcül konut yangını

Haziran 2017’de başkent Londra’nın batısında yer alan 23 katlı sosyal konut bloğu Grenfell Tower’da bir apartmandaki buzdolabındaki elektrik arızası ve binanın dış cephesine kurulan yanıcı kaplama sistemi nedeniyle yangın çıktı. bina yangının hızla büyümesine neden oldu. Yangında 72 kişi hayatını kaybederken, yangının ardından soruşturma başlatıldı. Grenfell’in yenilenmesinde ve yönetiminde çok sayıda hata bulunan soruşturmayla yüzlerce binanın örnek kaldırımlara sahip olduğu ortaya çıktı. Söz konusu yangın, İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana İngiltere’de bir konut binasında çıkan en ölümcül yangın olarak da kayıtlara geçti. – LONDRA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu