Haber

Yüksekova’nın çatılarından sarkan buz sarkıtları 1 metreyi aştı

Yüksekova’nın çatılarından sarkan buz sarkıtları 1 metreyi aştı

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde evlerin çatılarından sarkan buz sarkıtları, soğuk havanın etkisiyle 1 metreyi aştı.

Yüksekova ilçesinde havaların çok soğuk olması nedeniyle iş yerlerinin ve konutların çatılarında bir metreyi aşan buz sarkıtları oluştu. Geçtiğimiz hafta sonu yağan kar yağışının ardından ilçede soğuk hava etkili oldu. Kırsal kesimde 1 metreye kadar düşen kar, ilçe merkezinde de hayatı olumsuz etkiliyor. Gece saatlerinde hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düştüğü ilçede konut ve iş yerlerinin çatılarında buz sarkıtları oluştu. Yaklaşık 1 metreyi aşan buz sarkıtlarının tehlike oluşturduğu belirtilirken, vatandaşların bu konuda dikkatli olması gerektiği belirtildi. Kar yağışının her yıl erken, bu yıl ise geç yağması nedeniyle vatandaşlar kuraklık olacağından endişe duydu. Ocak ayının bitmesine rağmen Hakkari’de vatandaşlar yağmayan kar için dua etmeye gitti.

Sıcak havanın bir anda yerini soğuk havaya bıraktığını söyleyen Cem İnce isimli vatandaş, “Son günlerde etkili olan kar yağışının ardından ilçemizde soğuk hava başladı. Ancak yüzeyde 1 metreye kadar buz sarkıtları oluştu. Kaldırımlarda ve çatı altında yürüyen vatandaşlarımızın bu konuda dikkatli olması gerekiyor.” .

yalvac-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu