Yaşam

Torbalı Belediyesi Tiyatro Günleri

Pandemi nedeniyle 2019’da birincisini, geçen yıl ise ikincisini düzenlemeyi başaran Torbalı Belediyesi, dün akşam 3’üncüsü düzenlenen Torbalı Tiyatro Günleri’nin startını çok özel bir oyunla verdi. 3. Torbalı Tiyatro Günleri de çok anlamlı bir kampanya başlatıyor. Köy okullarının kütüphanelerindeki kitap sorununa dikkat çekmek isteyen Torbalı Belediyesi, bu gösteriler öncesi sanatseverlerden kitap bağışlarını bilet olarak kabul ediyor. Tek kitapla özel gösterileri izleme fırsatı yakalayacak olan sanatseverler, dün Dionysos Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘Fareler ve İnsanlar’ adlı tiyatro oyununu izledi. Ayakta alkışlanan tiyatro oyunu yaklaşık 3 saat sürdü.

TEKİN: TÜM SANAT SEVERLERİNİ BEKLİYORUZ

Yaklaşık 700 kişinin takip ettiği program, sık sık alkışlarla kesildi. Dekoru, kostümü ve oyunculuğuyla büyük ilgi toplayan gösterinin ardından açıklamalarda bulunan ‘Fareler ve İnsanlar’ oyununun yönetmeni ve başrol oyuncusu Fazilet Topuz, “Torbalı bizim için çok özel. 2019 yılında 1. Tiyatro Günlerini bu oyunla kapattık. Bu kez açılışta sahne aldık. 3 kez bu sahneye çıktım, Torbalı bizi hep heyecanlandırıyor” dedi. Torbalı’nın artık sanatla anıldığını belirten Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, “Yapmak istediğimiz Tiyatro Günlerine hoş geldiniz. Bu yıl 5.sini yapıyoruz ama pandemi nedeniyle ancak 3.sünü yapabiliyoruz.Perdeyi çok özel bir oyunla açtık.İki özel gösterimiz daha olacak.Tüm sanatseverleri bekleriz.”

TİYATRO GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Tiyatro Günleri’nin ikinci gününde bugün Bodrum Belediye Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘Uçurtma Kuyruğu’ oyunu sahnelenecek. Ünlü tiyatro sanatçısı Mehmet Esen, Meddah adlı oyunuyla yarın Torbalı’da sanatseverlerin karşısına çıkacak. Oyunlar saat 20:00’de İsmail Uygur Kültür Merkezi’nde sahneleniyor. Maçtan önce Kültür Merkezi girişinde bulunan stantlara kitap bağışları kabul edilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu