Haber

Şehit Astsubay Esma Çevik’in adını taşıyan petrol kuyusuna aile ziyareti

ŞİRNAK’ta PKK’lı teröristlerin döşediği patlayıcıları imha etmeye çalışırken şehit olan Astsubay Esma Çevik’in annesi Nebahat Çevik, diğer kızıyla birlikte Gabar Dağı’ndaki kızının adını taşıyan petrol kuyusunu ziyaret etti.

2020 yılında başlatılan sismik çalışmaların ardından terörden arındırılan Gabar Dağı’nda petrol rezervlerinin bulunması üzerine Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı koordinasyonunda çalışma yaptı. Çalışmaların ardından hizmete açılan petrol kuyusuna, PKK’lı teröristlerin 9 Aralık 2019’da İdil ilçesine döşediği patlayıcıyı imha etmeye çalışırken şehit olan Astsubay Esma Çevik’in adı verildi.

Şehit Astsubay Esma Çevik’in annesi Nebahat ve kardeşi Esra Çevik, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Hatice Atan ile birlikte Gabar Dağı’ndaki ‘Şehit Esma Çevik-1’ petrol kuyusunu ziyaret etti. Gabar Dağı’ndaki petrol sahalarını ziyaret eden aile, Şehit Esma Çevik anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile telefon görüşmesi yapan aile, daha sonra Şırnak’tan ayrıldı.

samsathaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu