Yaşam

Emel Yıldırım… ‘BABAM 6 YAŞINDA ŞEHİT OLDU!’

Gözyaşlarına hakim olamayan Yıldırım, “Şehadet çok güzel bir yer ama acısı benim için büyüktü. O yaşta babamın tabutunu gördüğüm için travma oldu ve cenazelere katılamıyorum.”

1993 Türkiye 2. Hoşu ve oyuncu Emel Yıldırım, 360 TV ekranlarında yayınlanan Gökay Kalaycıoğlu’yla 360 Derece programına konuk oldu.

Aile hayatını anlatan Yıldırım, babasının 6 yaşındayken şehit olduğunu anlatırken duygusal anlar yaşadı.

“BABAM 42 YAŞINDA ŞEHİT OLDU”

Aile hayatını anlatan Emel Yıldırım, “Asker çocuğuyum. Babam 6 yaşındayken vurularak şehit oldu. 3 ağabeyim var, evin tek ve en küçük kızıyım. Babam Öldüğünde 42 yaşındaydı.

Bu bahislerden pek bahsetmiyorum. 18 yaşımdayken yarışlara başladım. Kardeşlerim beni kısıtlamadı. En büyük ağabeyim astsubaydı, en büyüğü ise özel harekat subayıydı.

Bebek ve bebek olarak büyütüldüm ama onların müdahale etmesine neden olacak hiçbir şey yapmadım. “Önceden her şey çok daha iyiydi” dedi.

“Şehitlik hoş bir durumdur ama acısı çok büyük”

Ünlü isim Kalaycıoğlu’na “Babanızla anılar biriktirebildiniz mi?” diye sordu. Sözlerine şöyle devam etti: “Babamı 6 yaşıma kadar çok net yaşadım, sanki o Allah’ın bana bir lütfuydu.

Her günümü onunla geçirdim. Babamın çalıştığı karakol evime çok yakındı ve sabah uyanır uyanmaz karakola giderdim, asker de beni evime getirirdi. Babama o kadar aşıktım ki.

Uyuduğumda hep ‘baba’ derdim. Şehitlik çok hoş bir durum ama benim için çok acı vericiydi. Keşke babam hayatta olsaydı. “Baba” ve “Babalar Günü” kelimelerini duyduğumda ağzımın suyu akıyor.

Umarım ahirette babamla karşılaşırız. Kardeşlerimi babamın yerine koyduğum zamanlar oldu. O yaşta babamın tabutunu gördüğüm için travmatize ediciydi ve cenazelere katılamamıştım.

Şehit kelimesini duyduğumda kalbimin bu kadar hızlı atması da bir travma. Ülkemizde şehit olduğunda bile babam yüzünden paylaşım yapamıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu