Yaşam

Drone eğitimlerini tamamlayan 405 öğrenci sertifikalarını aldı

Mersin Yenişehir Belediyesi tarafından ilçedeki 18 lisede verilen drone eğitimlerine katılan 405 öğrenci sertifikalarını aldı. Gençlerin merak ve yaratıcılıklarını desteklemek ve onlara yeni teknolojilerin kapılarını aralamak için çalışmalarını sürdüren Yenişehir Belediyesi’nin drone eğitimlerinden depremzede öğrenciler de faydalandı.

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in yönetim anlayışı sonrasında oluşturduğu 6 temel ilkeden biri olan “Eğitim” unsuru kapsamında Yenişehir’de fark yaratan çalışmalar devam ediyor. Yenişehir Belediyesi, eğitim faaliyetleriyle çocukların kişisel becerilerini, problem çözme becerilerini ve grup çalışmalarını geliştirmelerine yardımcı olurken, bilimsel inancı da teşvik ederek onları geleceğin teknoloji liderleri olmaya hazırlıyor. Yenişehir Belediyesi, çağın en hızlı gelişen alanlarından biri olarak öne çıkan drone teknolojisi ile Yenişehirli öğrencileri tanıştırırken, gençlerin teknolojiye olan merakını da eğitimlerle besledi.

Lise öğrencileri insansız hava araçları, havacılık kuralları, uçuş ilkeleri, meteoroloji, hava trafiği, kontrol sistemi, cihaz bakım ve onarımı konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle desteklendi. 18 lisede 405 öğrenci eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Deprem bölgesinden Mersin’e gelerek eğitimlerine devam eden öğrenciler de eğitimlerden yararlanma fırsatı buldu.

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende eğitimlerini tamamlayan öğrenciler sertifikalarını Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Buyruğa, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Lideri Vahap Şehitoğlu, Yenişehir Muhtarları Derneği Lideri Giray Atilla, Yenişehir Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Deniz İhtimam ve eğitmen Erdal’dan aldı. Sağlam.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kovancilarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu