Haber

Cinayetinden 37 gün sonra serbest bırakıldı, 157 gün sonra tekrar tutuklandı

BURSA’nın Gemlik ilçesinde otopark nedeniyle tartıştığı komşusu Lokman Cört’ü (32) bıçaklayarak öldüren Hüseyin Özdemir (40), kardeşi Nezir Cört’ü (24) yaralayarak 37 gün sonra tahliye oldu. mevcut deliller dikkate alınarak tutuklandı. Davanın ilk duruşmasında tahliye edildikten 157 gün sonra tekrar tutuklandı.

Olay, 7 Haziran’da Eşref Dinçer Mahallesi Kuvayi Nationala Bulvarı Hastane Yolu üzerinde meydana geldi. Lokman ve Nezir Cört kardeşler, daha önce otopark konusunda tartıştıkları komşuları Hüseyin Özdemir ve Yusuf A. ile bir araya geldi. Taraflar arasında başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Ailenin diğer fertlerinin karıştığı kavgada Lokman Cört, bıçakla vücudunun çeşitli yerlerinden, kardeşi ise kalçasından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Lokman Cört kurtarılamadı.

‘Amacım yaralamak ve korkutmaktı’ Olayın ardından gözaltına alınan iki zanlıdan Yusuf A., polise verdiği ifadede, otomobillerine saldırdıktan sonra Lokman ve Nezir Cört’ün onları takip ettiğini söyledi. Kayınbiraderi Hüseyin Özdemir ise eczaneye gittikleri sırada iki kardeşin peşlerinden gelerek kendilerine zorbalık yaptığını belirtti. Pişman olduğunu belirten Özdemir, “Uzun süre takip ve alay ettikten sonra pidecinin yanından onu kovalamak için geçiyordum ve elime bıçak geldi. Amacım öldürmek değil yaralamak ve korkutmaktı” dedi. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan Hüseyin Özdemir tutuklanırken, Yusuf A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 1 aylık tutukluluk süresinin dolması nedeniyle nöbetçi mahkemece belgeyi inceleyen; Görgü tanıklarının ifadeleri, güvenlik kamerası görüntüleri, zanlının akli dengesi ve ‘haksız tahrik’i değerlendirerek Özdemir’in tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Savcılık soruşturması sonunda ‘kasten öldürme’ ve ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçlarından Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Hüseyin Özdemir’in yargılanmasına başlandı. Duruşmaya tutuklu olmayan Özdemir de katıldı. Emniyette ve nöbetçi hakimde ifadesini tekrarlayan Özdemir, “İlk savunmamı tekrar ediyorum. Tehdit edildim. Amacım öldürmek değil, yaralamak ve korkutmaktı” dedi. Ara kararını açıklayan mahkeme, eldeki delilleri dikkate alarak sanığın yeniden tutuklanmasına karar verdi. Özdemir, çıkarıldığı mahkemece polis tarafından cezaevine götürüldü.

Lokman Cört’ün ailesinin avukatı Tuna Üs, mahkemenin somut delillere dayanarak tutuklamaya karar verdiğini belirterek, “Güçlü bir suç şüphesi olduğu düşünüldüğünde, kasten öldürme ve haksız tahrik, video kaydı dikkate alınarak yargılama sonunda değerlendirilebilir. tutanak ve somut delillerle, Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklandı.İlk duruşması tutuklanmasıyla sonuçlandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu