Ekonomi

Borsa İstanbul’da kapanış: BIST 100, 5 binden bir kez daha reddedildi

Investing.com – BİST 100Güne ılımlı bir alıcıyla başlayan endeks, 5.000 puan bandına hareket etse de bu bölgede kalıcı olamadı.

Günün ilk yarısında 5.028 puan seviyesine kadar yükselen BIST 100 endeksi, bu noktada başlayan satışlarla son saatte 4.950 seviyesinin altına geriledi. Böylece endeks geçen hafta 5.000 puan kaybettikten sonra bu seviyede dirençle karşılaşmaya devam ediyor.

Borsa İstanbul, günün ikinci yarısında yönünü aşağı çevirirken, tam kapanıştaydı. bina, petrokimyaVe bankalar%1’den fazla değer kaybıyla düşüşe öncülük etti. Elektrik , bugün %2,5’in üzerinde fiyat artışı ile olumlu ayrışan segment oldu. daha sonra telekomünikasyon, metal ürünleriVe Bilişim Teknolojileriolumlu görünümünü korudu.

BIST 100 endekslerinin ortasında ALFASbugün tavan fiyatına ulaşan en çok kazandıran hisse oldu. EUREN, SMRTG, ECILCVe TKNSAise %4-%6 bandındaki fiyat artışlarıyla ilk sırayı aldı. KCAER, TUPRSVe ŞİŞEEn çok değer kaybeden BIST 100 hisseleri bugün %2 bandına geriledi.

Borsa İstanbul genelinde ALFAS ile birlikte AKFYE, İHAAS, ŞEKUR, MARKA, KOZMOTavan fiyattan işlem gören hisseler oldu. DOĞUBVe DGGYOÖte yandan reel taban fiyattan kapanışa kadar olan süreci görerek en çok kaybeden paylar oldu.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır, bugünün borsa yorumundasöz konusu:

Dış piyasalardaki Avrupa endeksleri kapanışa doğru gerçeği aşağı çevirdi. ABD endeksleri arasında Nasdak, açılışta %1 ve S&P 500Güne başlarken %0,3 düşüş Dow Jones%0,2 kısmi maliyet avantajına sahiptir.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

kalecik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu