Haber

Bornova Belediyesi Parklarda Bakım ve Yenileme Çalışmalarına Devam Ediyor

Bornova Belediyesi, Bornovalılar spor Yaz aylarında olduğu gibi rekreasyon amaçlı kullandığı parklarda da bakım ve yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çocukların eğlendiği alanlar daha estetik ve kullanışlı hale getiriliyor. Bornovalı miniklerin en sevdiği oyuncağı ‘Sevimli Uçaklar’ın sayısı da artıyor.

İlk olarak Büyükpark’taki oyun alanına yerleştirilen uçak kaydırakları, Çamdibi Atatürk Parkı ve Yeşilova Kaymakamlığı arkasındaki parka da yerleştirildi. Bornovalı miniklerin ilgi odağı olan sevimli uçaklar, çocukların en çok tercih ettiği oyuncaklar oldu. Ayrıca Bornovalı çocukların daha rahat ve inançlı bir ortamda oyun oynayarak keyifli vakit geçirmeleri için önceden kum olan çocuk oyun parklarının yerleri lastikle kaplanıyor.

YUNUS EMRE MAHALLESİNDEKİ PARKI YENİLENİYOR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Yunus Emre Mahallesi 7523 Sokak’ta bulunan park alanında çalışma başlattı. 287 metrekare olan oyun parkının zeminleri yeni kauçuk malzeme ile kaplandı. 2 parselden oluşan alanın bir bölümünde çocuk oyun alanları bulunurken, diğer bölümünde çocukların ilgisini çekecek yer oyunları yerleştirilerek yeni spor aletleri konulacak.

Oyun oynamanın ve oyuncakların çocuk gelişiminde büyük değer taşıdığını belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Daha hareketli oyuncaklarla oynamaları için yaptığımız uçak şeklindeki oyun grubu büyük ilgi gördü. Sayılarını artırdık ve yerleştirdik. Farklı mahallelerde.” Lider İduğ da ihtiyaç duyulan tüm parklarda bakım ve yenileme çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Mahallelerinde çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın rahat nefes alabilecekleri alanlar oluşturuyoruz. İlçemize yeni parklar kazandırırken, bir yandan da mahallelerimize kazandırıyoruz. yıpranan parkların bakımlarını yaparak vatandaşlarımızın kullanımına sunuyoruz.”

sungurlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu