Haber

Azerbaycan, Ermenistan sınırındaki Laçin Koridoru’nda sınır kapısı kuruyor

Azerbaycan Devlet Sınır Servisi’nden yapılan açıklamada, Ermenistan sınırındaki Laçin Koridoru’nun girişinde sınır kontrol noktası kurulduğu kaydedildi.

Azerbaycan, Ermenistan sınırındaki Laçin Koridoru’nda güvenliği sağlamak için yeni bir adım attı. Azerbaycan Devlet Hudut Servisi’nden yapılan açıklamada, 10 Kasım 2020 tarihli üçlü deklarasyona aykırı olarak, Ermenistan topraklarında bulunan yasadışı Ermeni silahlı gruplarına Ermenistan’dan personel, mühimmat, mayın ve diğer askeri teçhizat naklinin önlenmesi. Azerbaycan ve Ermenistan’ın tek taraflı olarak kurduğu kontrol noktasına karşılık olarak, Azerbaycan Devleti’nin Hudut Teşkilatı birlikleri tarafından Laçin-Hankendi yolunun girişine sınır kapısı kurulduğu kaydedildi. Yerel saatle 12.00’de kurulan sınır kontrol noktası hakkında Rus Barış Gücü Komutanlığı ve Türk-Rus Müşterek Gözlem Merkezi’ne de bilgi verildi.

“Karabağ’da yaşayan Ermeniler için uygun koşullar sağlanacak”

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ayhan Hajizadeh, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ermenistan’ın Laçin-Hankendi yolunu kötüye kullanması ve bunun sonucunda ortaya çıkan güvenlik tehditleri nedeniyle Azerbaycan’ın iki ülke sınırlarında kontrol noktası kurduğunu söyledi. Hacızade, Karabağ’da yaşayan Ermenilerin iki tarafa da taşınması için uygun koşulların sağlanacağının altını çizdi. – BAKÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu