Ekonomi

50/d ile araştırma görevlileri için kadro düzenlemesi komisyonda

Komisyon, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler başkanlığında toplandı.

Teklifin ilk imzacılarından AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir yaptığı sunumda, eğitim ve öğretimin devletler için vazgeçilmez bir unsur olduğunu, eğitim ve öğretimin kalitesinin ülkelerin başarısıyla eş tutulduğunu söyledi.

Nitelikli insan gücü yetiştirmenin en çok eğitim kurumları aracılığıyla sağlandığını vurgulayan Özdemir, ülkeye ve insanlığa hizmet eden yükseköğretim kurumlarının ülkenin büyümesi için çok değerli faaliyetler yürüttüğünü ifade etti.

Özdemir, “Yükseköğretim kurumlarımızdaki öğrenci sayısına takılıp kalmamalıyız. Yükseköğretim kurumlarımız da yabancı uyruklu öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen bir alan olarak görülüyor. gün geçtikçe dünyada tescillenmeye başlandı.”

“Dersimize iyi çalıştığımızı düşünüyorum”

Özdemir, eğitim ve öğretimle ilgili yasal düzenlemelerin ihtiyaçlar çerçevesinde yeniden ele alınması gerekliliğini ortaya koyduğunu söyledi.

“Dersimize çok iyi çalıştığımıza inanıyorum. Anayasaya aykırılık konusunda hukukçularla istişarelerimizi sürdürdük ve elimizden geldiğince olgun bir metin üretmeye çalıştık. Karşılıklı anlayış çerçevesinde hepimizi memnun edecek bir çalışma yürüterek bu tasarıyı Genel Kurul’a göndermeyi umuyor ve diliyorum.”

haberharmancik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu